اطلاعیه‌ی انجمن: تعاريف و قوانين در ايران ويج
t3r!p3000 آفلاین
         
*****

ارسال‌ها: 5,050
موضوع‌ها: 83
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۸۵
تعاريف و قوانين در ايران ويج
فروم ايران ويج یک فروم تخصصی با موضوعيت برنامه نويسي کامپیوتر و اینترنت و علوم مرتبط با آن ميباشد که با بخش بندی های متنوع در قالب فرومهای تخصصی، کاربران به بحث و تبادل نظر با یکدیگر می پردازند.

تعاريف فروم :

مدير كل سايت:
ادمینهای فروم به عنوان صاحبان و گردانندگان اصلی فروم، قوانین، مقررات و سیاست گذاریهای کلی را تعریف می کنند و بر کار مدیران نظارت دارند.
مدیر:
هر یک از بخشها و زیربخشهای فروم ، توسط یک یا چند مدیر اداره می شوند که قوانین مخصوص فروم خود را تعریف کرده و با استفاده از آن به هدایت بحثها، تعریف تاپیکهای جدید و احیانا حذف و انتقال آنها می پردازند. کاربران فعال هر فروم را مدیران معرفی می کنند.
مدیر کل:
گروهی از مدیران که به تمامی فروم دسترسی مدیریتی دارند و رابط بین مدیران مختلف و هماهنگ کننده فعالیتهای آنها هستند.
کاربر:
ثبت نام در سايت و فروم ايران ويج رایگان است و به عنوان کاربر از امکاناتی که سايت و فروم در اختیار وی قرار می دهد، استفاده می کند. ادمین و مدیران به منظور برقراری نظم، رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ، هدایت هرچه بهتر تاپیکها و کاربران، علاوه بر قوانین خاص هر بخش، مقررات و قوانین کلی زیر را برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند تعریف کرده، بر اجرای مسلم هر یک مصمم هستند.

شرايط كاربري و پروفايل
1. استفاده از کلمات یا تصاویر رکیک و نامناسب در پروفایل کاربر (شامل نام کاربری، آواتار، امضا و ...) همچنین در نوشته ها و تاپیکها تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

2. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت محدود یا حذف خواهد شد.

3. هر مطلب درون پروفايل صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن نيست. بديهی است مسئوليت تمامی مطالب و نوشته ها درون پروفايل بر عهده شخص نويسنده آنهاست.

شرايط بحث ها و تاپيكها
4. اينجا يك محيط عمومي و مجازيست، احترام به کاربران و مدیران سایت، حفظ روحیه دوستی و رعایت حقوق دیگران، شرط ادامه فعالیت درآن است.

5. هر تاپيك و بحثهاي مربوط به آن داراي شرايطي است كه در زير به آنها اشاره ميشود.
 • انتخاب عناوین مناسب برای بحث ها و تاپیکها
 • اين انجمن مربوط به ايرانيان بوده و زبان مورد استفاده در آن فارسي ميباشد بنابر اين نوشتن مطالب بصورت فينگليش يا زباني غير از زبانهاي رايج در ايران ممنوع ميباشد.
 • درج لینک مرجع در هنگام نقل قول از سایت دیگر
 • شروع بحث (تاپیک) در بخش (فروم) مناسب
 • عدم ارسال تاپیکهای مشابه
 • عدم انحراف موضوع اصلي تاپیک و ننوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع مورد بحث
 • رعايت ادب و احترام متقابل با كاربران ديگر در گفتگوها
 • پافشاري بيهوده بر روي يك نظر باعث ايجاد جدل ميگردد لذا كاربران بايد از آن اجتناب كنند.
 • عدم بحث در مورد دين، سياست، مذهب، عقايد شخصي و خصوصي و مسایل مربوطه . اينگونه بحثها در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) ، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
 • بحث در مورد راه های عبور از فیلتر، نرم افزارهای فیلترشکن و مسایل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
 • منازعات و مشکلات شخصی جايي در اين فضاي مجازي و اين انجمن ندارد لذا آن را خارج از انجمن حل کنید.
 • نوشتن تاپیکهای تبلیغاتی و تجاری فقط در بخش تبليغات مجاز است.
 • عدم ارسال فايلها آلوده و تصاوير بي ارتباط با انجمن.
 • رعايت قوانين حق مالكيت معنوي.عدم نشر و ارسال موضوعاتي در رابطه با Warez بمعناي عام آن نرم افزارهاي كرك شده در انجمنها.
رعايت موارد گفته شده در بالا از وظایف مهم کاربران است.

6. مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده كاربر فرستنده بوده و ايران ويج در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن و ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد میكنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی كه كار ویروس یابی و اسكن فایلها را بر عهده دارند ، چك نمایید.

7. امضای کاربران باید متعارف باشد. امضاهای نامناسب و نا متعارف بدون اطلاع قبلی حذف می شوند.(كه در زير به تعريف امضاي متعارف اشاره گرديده است)

8. بخشهای غیر فنی به منظور افزایش روحیه دوستی و صمیمیت بین کاربران، همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث غیر فنی و عمومی در نظر گرفته شده است. ضمن توجه به بند 5 این مرامنامه از ارسال تاپیکهای شخصی، بدون محتوا جدا خودداری کنید.

9. تخطی از هر یک از موارد فوق برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و دسترسی متخلفان بدون اطلاع قبلی محدود خواهد شد. کاربران در صورت مشاهده نقض هر یک از قوانین فوق، می توانند از دکمه ای [تصویر: postbit_report.gif]که برای همین منظور زیر نوشته هر كاربر آمده است (Report Bad Post) استفاده کنند.

10. حق حذف یا انتقال یک نوشته یا تاپیک، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای ادمین و مدیران محفوظ است. که البته در صورت تمایل، می توانند در آن مورد توضیح یا اخطار دهند.
تبصره : در صورت تغییر در این مرامنامه، از طریق بخش اطلاعیه های فروم به اطلاع کاربران محترم خواهد رسید.

توجه : رعایت قوانین فوق برای کلیه کاربرانی که ثبت نام می کنند الزامی است.

تهيه شده در : 22/01/1385
آخرين ويرايش : 27/02/1385
-----------------------------------------------
معيارهاي يك امضاي مناسب
- حداكثر اندازه فونت: اندازه استاندارد معمولي باشد.
- حداكثر تعداد خطوط: امضاي بيشتر از 5 خط مجاز نيست.
- حداكثر سايز عكس: سايز عكسهايي كه در امضا به كار برده ميشه حداكثر ميتونه 468 (پهنا) در 60 (درازا) باشه.
(در صورت استفاده از این سایز عکس، استفاده از متن فقط در حداکثر 2 خط مجاز است)
- حداکثر تعداد عکس: 1 عدد با رعایت سایز بالا .
- ترکیب عکس و متن: حداکثر 1 عکس و 3 خط نوشته.
- حداکثر حجم عکسهای موجود در امضا 30 کیلوبایت باشد
۲۱-فروردین-۱۳۸۵, ۱۱:۰۳:۰۰
ارسال‌ها

صفحه‌ی تماس | IranVig | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS