امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پخش آهنگ با صدای بیشتر برای سیستم هایی با توان صوتی پایین مثل لپتاپ و تلفن همراه
نویسنده پیام
aminsotudeh غایب
كاربر دو ستاره
**

موضوع‌ها: 19

تشکرها : 1357
( 1331 تشکر در 343 ارسال )
ارسال: #1
پخش آهنگ با صدای بیشتر برای سیستم هایی با توان صوتی پایین مثل لپتاپ و تلفن همراه
(با زبان تقریبا رسمی!)
چند روز پیش یک سوال برایم مطرح شد.
دیدم که اگر صدای یک ترانه تقویت شود ، سیستم هایی که توان صوتیشان پایین است ( مانند تلفن همراه و لپ تاپ) ، با نرم افزار یکسان ، صدای بلند تری تولید میکنند.
یک نکته : اگر هد ست را به کامپیوتر وصل کنید و صدا را آخر بگذارید ، صدا تا چند متری به طور واضح قابل شنیدن است.
خوب این چه چیزی را می رساند؟
اینکه ان سیستم از حد اکثر توان صوتی اش استفاده نکرده بود.
... داشتم با پروتئوس کار میکردم که به صور ت اتفاقی یه مدار ساده شامل یک ورودی سیگنال صوتی با فرمت wave ( فقط تونستم یک منبع صوتی پیدا کنم که آن هم فقط wave می گرفت ) و یک speaker (نام قطعه : speaker ) و یک زمین و سیم ، سر هم کردم. با یک کانورتور یک آهنگ را به wave تبدیل کردم و روی ورودی مدار یک راست کلیک و بعد یک چپ کلیک کردم و ان فایل wave را از هارد آدرس دادم. قسمتی بود به نام دامنه که آنرا 7 گذاشتم.واز پایین سمت چپ صفحه مدار را فعال کردم. اینجا بود که صدا تقریبا دو برابر بیشتر شده بود. ولی به دلیل زیاد بودن دامنه ، بیشتر از توان سیستم من بود و خش خش می کرد. بعد به تنظیمات ورودی برگشتم و دامنه را 5 قرار دادم و اجرا کردم. صدا کاملا واضح و بلند بود. البته شما باید برای هر آهنگی میزان دامنه رو تنظیم کنید.
مقایسه : همان آهنگ با نرم افزار مدیا پلیر(با حداکثر صدا) از فاصله 10 متری به بعد دیگر نمی شد کلمات را تشخیص داد ولی با این کار از فاصله ی تقریبا 30 متری به راحتی قابل شنیدن بود . ( صدا تا کوچه رفت !)
پروتئوس که همیشه برای برقی ها نصب است. یک کانورتور هم همیشه لازم می شه. تنها کاری که مشکل است ، تبدیل کردن ترانه است. مثلا وقتی یک فایل mp3 به wave تبدیل میشود ، حجمش چند برابر می شود ( بعضی از آهنگ ها ارزش این همه زحمت و دارن ) . زیرا فرمت wave نمونه برداری بیشتری دارد. به همین دلیل است که اکثر رکوردر های دیجیتالی با فرمت wave ذخیره می کنند.البته فشرده. ضمنا خودم آزمایش کردم که فایل های ضبط شده که معمولا با فرمت wave هستند ، کار نمی کنند و حتما باید دوباره به wave تبدیل شوند.
(ااگر نتوانستید مدار را ببندید ، برایتان پیوست می کنم)
در ادامه باید بگم که من خیلی تحقیق کردم که بتوانم این سیگنالی که تولید میشود را ذخیره کنم ولی نتوانستم اسم قطعه را در پروتئوس پیدا کنم. ولی سر انجام مجبور شدم تقلب کنم. من قبلا با نرم افزاری کار کرده بودم که هر صدایی که از کارت صدا پخش می شد را ذخیره میکرد .
3d mp3 sound recorder g2 4.03
محیط این نرم افزار خیلی ساده است. اگه مشکلی پیش اومد ، من هستم.
بعد از ذخیره کردن ، میتونید تو موبایلتون بریزید . البته یه مشکلی وجود داره. کسایی که لپ تاپ دارن اول باید همه ی درها و پنجره ها رو ببندن و بعد صدا رو ذخیره کنن!
اگر تقویت کننده ی بهتری طراحی کردید و یا اگه اسم قطعه ای که سیگنال رو ذخیره می کنه پیدا کردیدبذارید
از این که وقت گذاشتید متشکرم.

توبه گرگ مرگه!
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۱:۳۳:۳۲
تشکر شده توسط : t3r!p3000
ilgar آفلاین
مدیر بازنشسته

موضوع‌ها: 17

تشکرها : 383
( 2597 تشکر در 855 ارسال )
ارسال: #2
RE: پخش آهنگ با صدای بیشتر برای سیستم هایی با توان صوتی پایین مثل لپتاپ و تلفن همراه
یعنی شما میخوان صوت خارج شده از اسپیکر پروتئوسو ذخیره کنین؟!!! اگه منظورتون اینه این کار به دردتون نمیخوره . چون بالأخره همیشه که نمیخواین با پروتئوس بازش کنین هر موقع بردین تو مدیا باز اوضاع طبق روال قبلی ادامه پیدا میکنه. این مسأله به خاطر ارتباط اسپیکر پروتئوس با کارت صوتی نه اینکه صدا رو تقویت میکنه.
در ضمن شما به جای عوض کردن دامنه سیگنال از منبع صوتی، میتونین یه پتانسیومتر تو مسیر منبع صوتی تا اسپیکر بذارید
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۱:۵۲:۵۶
تشکر شده توسط : t3r!p3000, aminsotudeh
t3r!p3000 آفلاین

موضوع‌ها: 83

تشکرها : 34447
( 17423 تشکر در 5116 ارسال )
ارسال: #3
RE: پخش آهنگ با صدای بیشتر برای سیستم هایی با توان صوتی پایین مثل لپتاپ و تلفن همراه
مهندس خيلي از نرم افزارهاي ويرايش ( مثل UVS ) اين امكانو دارن و نياز به اين همه دنگ و فنگ نيست !

فقط كافيه با اون نرم افزارها موقع تبديل مقدار ولوم رو فرضا 200 درصد بذاري تا با دو برابر ذخيره كنه !
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۳:۲۴:۲۵
تشکر شده توسط : sarv, aminsotudeh
aminsotudeh غایب
كاربر دو ستاره
**

ارسال: #4
نقل قول: هر موقع بردین تو مدیا باز اوضاع طبق روال قبلی ادامه پیدا میکنه
من بعداز افزایش دامنه ، سیگنال خروجی رو با اسیلوسکپ دیدم. فرق می کرد. پس اگه این سیگنال و ذخیره کنم صدای خروجی هم باید فرق کنه. اشتباه می کنم؟ در ضمن تغییر دامنه چه تغییری رو سیگنال ایجاد می کنه که صدا زیاد میشه؟

نقل قول: مهندس خيلي از نرم افزارهاي ويرايش ( مثل UVS ) اين امكانو دارن و نياز به اين همه دنگ و فنگ نيست !

فقط كافيه با اون نرم افزارها موقع تبديل مقدار ولوم رو فرضا 200 درصد بذاري تا با دو برابر ذخيره كنه !

من با خیلی از این نرم افزار ها کار کردم و الان فقط می خواستم یه کار علمی کرده باشم!

توبه گرگ مرگه!
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۵:۲۳:۱۳
Mr.pRoGraMmer غایب
کاربر با تجربه

موضوع‌ها: 58

تشکرها : 2031
( 2927 تشکر در 1008 ارسال )
ارسال: #5
سلام
من با کامپیوتر کاری میکنم که صدا هندس فری گوشی تا 6 متر تو یه محیط ساکت به گوش همه برسه جوری که هندس فری تکون بخوره دیگه نه نیازی به برنامه هست نه نیازی به قطعه سخت افزاری با یه ادیت که البته باید بدونید چه داریوری بهترین صدا با نویز کمتری دارد !!!!!
klite codec pack نرم افزاری که نصبش میکنی و تیک ac3 فیلتر میزنی تا 30 درصد میتونی صدا بدون نویز و از دست دادن کیفیت ببری بالا جوری که حالشو ببری
موفق باشید

۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۵:۴۴:۴۱
وب سایت ارسال‌ها
پاسخ
تشکر شده توسط : aminsotudeh, t3r!p3000, mahdi20
aminsotudeh غایب
كاربر دو ستاره
**

ارسال: #6
راه های زیادی برای تقویت کردن صدا وجود داره. من این کار و کردم که یه صدای بلند از کامپیوترم بگیرم. چون کامپیوتر من بخش صوتیش خیلی ضعیفه.

همتون میدونید که گوشی های خیلی ساده هم با یه آهنگ تقویت شده میتونن صدای خیلی بلند تولید کنن. هدف من از این کار استفاده از حداکثر توان از وسیله است.

اگه بدونید که با این مدار ساده بلندی صدا چقدر فرق میکنه نظرتون عوض میشه. فاصله ی 10 متر کجا ، فاصله ی 30 متر کجا. من این مدار و خیلی اتفاقی درست کردم ولی نتیجه ش خیلی غیر منتظره بود. کیفیت هم عالی بود.
از همه مهمتر اینکه با مداری که خودمون بستیم این کار و انجام میدیم.
ببخشید که من این قدر روده درازی می کنم Whistle

توبه گرگ مرگه!
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۱۷:۰۳:۴۲
تشکر شده توسط : Mr.pRoGraMmer, t3r!p3000
mahdi20 آفلاین
کاربر با تجربه

موضوع‌ها: 35

تشکرها : 5261
( 1763 تشکر در 452 ارسال )
ارسال: #7
میشه لطف کنید و مدار را بزارید؟

[تصویر:  iran2.png]
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۲۰:۴۱:۳۸
وب سایت ارسال‌ها
پاسخ
t3r!p3000 آفلاین

موضوع‌ها: 83

تشکرها : 34447
( 17423 تشکر در 5116 ارسال )
ارسال: #8
فكر كنم اين مدارو مي گفتن !!!

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   WAVE_proteus.rar (اندازه: 144.87 KB / تعداد دفعات دریافت: 184)
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۲۱:۲۵:۴۵
تشکر شده توسط : mahdi20, aminsotudeh
aminsotudeh غایب
كاربر دو ستاره
**

ارسال: #9
دقیقا درسته. به همین سادگی !!! به ظاهرش توجه نکنید!

خوب شد آقای تریپ عکسش و گذاشتن و گرنه خیلی کارم سخت میشد. آخه من دو روزه که ویندوز ویستا نصب کردم.

توبه گرگ مرگه!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۲۲:۲۸:۴۱، توسط aminsotudeh.)
۰۱-مرداد-۱۳۸۸, ۲۲:۲۶:۲۱

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک در حل چند سوال سیگنال سیستم salmon 0 1,689 ۲۱-اردیبهشت-۱۳۹۴, ۲۲:۳۰:۳۱
آخرین ارسال: salmon
  الکترونیک در سیستم ترمز ای بی اس A.B 1 3,931 ۲۵-اسفند-۱۳۸۹, ۰۹:۵۶:۳۸
آخرین ارسال: mehrdadgh
  پروژه تلفن دیجیتال با میکروکنترلر 8051 A.B 1 3,768 ۱۷-اسفند-۱۳۸۹, ۱۱:۲۴:۲۷
آخرین ارسال: h0x00i
  سیستم عامل لینوکس برای مهندسین الکترونیک و سخت افزار mhpc2009 2 4,386 ۱۵-مهر-۱۳۸۹, ۱۷:۵۷:۱۳
آخرین ارسال: mhpc2009
  اولین آموزش جامع برای winavr به زبان فارسی-1(برای دانلود ) 123456za 3 9,183 ۰۱-مرداد-۱۳۸۹, ۱۲:۳۳:۰۰
آخرین ارسال: iman-63
  سیستم ارت رسول 0 2,530 ۳۰-بهمن-۱۳۸۸, ۲۰:۲۴:۵۰
آخرین ارسال: رسول

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

صفحه‌ی تماس | IranVig | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS