مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.


  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 147,283
» آخرین عضو: sooli
» موضوعات انجمن: 23,617
» ارسال‌های انجمن: 183,263

آمار کامل

 
  کمک برای آنالیز های آنتی دیباگ یه برنامه
ارسال کننده: nImaarek - دیروز ۰۰:۴۸:۴۰ - بدون پاسخ

سلام،
خیلی اتفاقی با یه برنامه رو به رو شدم که متد های آنتی دیباگ جالبی داره البته به نظرم اینطور آمد (من مبتدی هستم) از دوستان میخوام اگه وقت دارن یه نگاهی به برنامه بکنن و اگه زحمت بکشن متد های آنتی دیباگشو دور بزنن و یه آموزش درست کنن جالب میشه و کمک بزرگی میکنن...

لینک برنامه :

کد:
http://www.keyboard-and-mouse-sharing.com/download.php

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  پروگرامر هاتل و Fast Fuse
ارسال کننده: مهدی ن - ۲۸-دى-۱۳۹۵ ۰۳:۱۷:۱۵ - پاسخ (2)

توی اینترفیس پروگرامر هاتلی که من استفاده میکنم یک command botum هست به اسم fast fuse که با اجرای اون میکرو کارش سریعتر میشه .
این در حالیه که من توی کدم فرکانس رو 8مگا هرتز معرفی کرده و تغییری ندادم . این داستانش چیه؟فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  پیدا کردن کلمه در یک متن
ارسال کننده: matha.a - ۲۴-دى-۱۳۹۵ ۱۹:۳۵:۰۸ - پاسخ (6)

سلام من یه برنامه میخواستم که یه متن رو کاربر بده به برنامه وبرنامه یه کلمه رو دراون پیدا کنه و موقعیت اون کلمه(درچندمین جمله؟چندمین خط؟و چندمین کلمه؟)رو نشون بده
و بعد از اون یه کلمه ی دیگه رو ک بازم اونو کاربر میده بهش،جایگذین کلمه ی سوال قبل کنه
واقعا نیاز به کمک دارم>_<

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  اجرا کردن خودکار یک فانکشن در متلب
ارسال کننده: pedram032 - ۲۴-دى-۱۳۹۵ ۱۳:۴۵:۴۷ - پاسخ (6)

سلام، در این برنامه چطور میشه کاری کرد تا نیازی به فشردن کلید برای نمایش دیتا نباشه؟

یعنی به صورت خودکار دیتای دریافتی نمایش داده بشه؟


کد:
function varargout = untitled(varargin)
gui_Singleton = 1;
gui_State = struct('gui_Name',       mfilename, ...
                  'gui_Singleton',  gui_Singleton, ...
                  'gui_OpeningFcn', @untitled_OpeningFcn, ...
                  'gui_OutputFcn',  @untitled_OutputFcn, ...
                  'gui_LayoutFcn',  [] , ...
                  'gui_Callback',   []);
if nargin && ischar(varargin{1})
   gui_State.gui_Callback = str2func(varargin{1});
end

if nargout
   [varargout{1:nargout}] = gui_mainfcn(gui_State, varargin{:});
else
   gui_mainfcn(gui_State, varargin{:});
end
% End initialization code - DO NOT EDIT

% --- Executes just before untitled is made visible.
function untitled_OpeningFcn(hObject, eventdata, handles, varargin)
handles.output = hObject;
guidata(hObject, handles);

% --- Outputs from this function are returned to the command line.
function varargout = untitled_OutputFcn(hObject, eventdata, handles)
varargout{1} = handles.output;

% --- Executes on button press in pushbutton1.
function pushbutton1_Callback(hObject, eventdata, handles)
s=serial('COM21','BaudRate',9600);
fopen(s)
readasync(s);
out=fscanf(s);
set(handles.text1,'string',out);
fclose(s);
delete(s);

% --- Executes during object creation, after setting all properties.
function text1_CreateFcn(hObject, eventdata, handles)

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  تغییر فونت
ارسال کننده: maghsoud - ۲۴-دى-۱۳۹۵ ۰۱:۲۹:۲۵ - بدون پاسخ

سلام من با office 2016 یه فرم و کزارشهایی تهیه کردم تو سیستمهای دیگه با این که فونت ها رو نصب کردم باز فونت پیش فرض سیستم میاد و قاطی میشن اگه میشه راهنمایی کنید.

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  vb.net دیتابیس accss
ارسال کننده: mehdidada - ۲۳-دى-۱۳۹۵ ۰۱:۰۴:۵۳ - پاسخ (2)

سلام من یک دیتابیس تو اکسس درست کردم می خوام از دیتا بیس مقادیر فیلد رو فیلتر کنم و بعد اون اطلاعات رو داخل تعدادی textbox وارد بشه 
ممنون

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  ۱۰ تصور نادرست در مورد شغل برنامه نویسی
ارسال کننده: Ghoghnus - ۲۲-دى-۱۳۹۵ ۱۵:۵۸:۰۳ - پاسخ (9)

افسانه #۱ :برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده باید خیلی باهوش باشید

مردم معمولا فکر می‌کنند که برنامه‌نویسان گونه‌های خاصی از انسان‌ها هستند، که با ذهن‌های محاسباتی بسیار قوی به دنیا آمده‌اند. در حالی که توسعه دهندگان انسان‌های نرمالی هستند که شور و شوق زیادی برای برنامه‌نویسی دارند. در برنامه‌نویسی هم مانند هر حرفه‌ی دیگری، استعداد می‌تواند کمک کند، اما اخلاق و انضباط کاری عامل تعیین کننده موفقیت و شکست است.
اگر کنجکاو هستید که برنامه‌نویسی را یاد بگیرید، نگران نباشید؛ این کار اینطور که به نظر می‌رسد سخت نیست. کار شما به عنوان توسعه‌دهنده این است که به یک  کامپیوتر دستورالعمل بدهید که چطور چیزی مثل یک وبسایت را بسازد.
اما مطمئنا به همین راحتی نیست که فقط به کامپیوتر بگویید: ” کامپیوتر، برای من یک وبسایت بساز.” کمی پیچیده‌تر از آن است. خلاصه اینکه، برنامه‌نویسی مثل نوشتن یک راهنمای دقیق با یک زبان خاص است، که فقط کامپیوترها و سایر برنامه‌نویس‌ها می‌توانند آن را ترجمه کنند.

اگر شما می‌دانید که چطور با بقیه ارتباط برقرار کنید، شما می‌توانید برنامه‌نویسی را یاد بگیرید.
افسانه #۲: برای من خیلی دیر است که برنامه‌نویس شوم
واقعیت این است که هیچ‌وقت برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس دیر نیست. بسیاری از دوره‌های برنامه‌نویسی با دانشجویانی در رده‌های سنی مختلف و پیش زمینه‌های مختلف برگزار می‌شوند. بسیاری از افراد با تجربه‌ی بسیار کمی از برنامه‌نویسی و علوم کامپیوتر در این دوره‌ها شرکت می‌کنند. اگر تمرین‌ها و کارهایی که از آن‌ها خواسته می‌شود را به درستی انجام دهند، می‌توانند موفقیت‌های بزرگی را هم در کلاس و هم پس از فارق‌التحصیلی در کار تجربه کنند.
ممکن است شما شغل برنامه‌نویسی را دیرتر از آنچه توقع داشته‌اید شروع کرده‌باشید، اما همه‌ی چیزی که برای موفق شدن نیاز دارید را می‌توانید با دست آوردن آمادگی کافی و داشتن اخلاق کاری بدست‌آورید.

 
افسانه #۳: من برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب به مدرک دانشگاهی کامپیوتر نیاز دارم
آیا متوجه شدید که دوره‌های برنامه‌نویسی در همه‌جای دنیا برگزار می شود؟ این دوره ها اگر به عنوان جایگزین مناسب برای مدارس معمولی نبودند، مدت زمان طولانی دوام نمی‌آوردند. هر ماه فارق‌التحصیلان این دوره‌ها – کسانی که معمولا دوره‌ها را با تجربه کم، یا بدون هیچ تجربه برنامه‌نویسی شروع کرده‌اند – شغلشان را به عنوان توسعه دهنده وب شروع می‌کنند.
و اگر نگاهی به تعداد رو به افزایش تعداد سایت‌های آموزش رایگان و غیر رایگان برنامه‌نویسی داشته باشید، مشهود است که برنامه‌نویسی یک فرصت ویژه برای موسسه‌های خاصی نیست.
برنامه‌نویسی هم تقریبا مثل هر حرفه‌ی دیگری است: اگر در آن خوب باشید، مردم برای مهارت‌های شما مبلغ بالاتری پرداخت خواهند کرد، بدون در نظر گرفتن اینکه چطور به این مرحله رسیده‌اید.

افسانه #۴: برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده نیاز به دانش قوی ریاضی دارید

برای تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس نیاز نیست که بدانید چطور  یک انتگرال معین را با استفاده از یک متغیر سهمی تخمین بزنید. شما حتی نیاز ندارید بدانید این جمله چه معنی دارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید دانش پایه جبر، منطق، مهارت‌های حل مسئله و مهمتر از آن‌ها صبر است.

این حرف به این معنی نیست که توسعه دهندگان هیچ وقت از ریاضیات پیشرفته استفاده نمی‌کنند. اگر پروژه‌ای که بر روی آن کار می‌کنند نیاز به محاسبات پیچیده ریاضی داشته باشد، باید مهارت‌های ریاضی‌شان را تقویت کنند. اگر چه، تعداد زیادی افزونه و کتابخانه برای انجام محاسبات ریاضی وجود دارد، بنابرین برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ضرورتی برای حرفه‌ای بودن در ریاضی وجود ندارد. 

افسانه #۵: برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده باید بهترین زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید

یک سوال متداول که معمولا تازه کارها می‌پرسند این است که “بهترین زبان برای برنامه‌نویسی چیست؟”  این سوال خوبی است، اما همچنین گمراه کننده است.

هیچ زبان برنامه‌نویسی “بهتر” نیست. درست مثل زبان فرانسه که از زبان اسپانیایی بهتر نیست. مفید بودن زبانی که صحبت می‌کنید به کشوری که به آن سفر می‌کنید بستگی دارد، مفید بودن یک زبان برنامه‌نویسی به این بستگی دارد که چه کاری نیاز دارید انجام ‌دهید.

سوال بهتر این است، “کدام زبان را بهتر است اول یاد بگیرم؟” اگر می‌خواهید یک توسعه دهنده عالی باشید، باید به چند زبان مسلط باشید.

بهترین رویکرد این است که با اصول اولیه شروع کنید. اگر می‌خواهید یک توسعه دهنده وب باشید، با HTML و CSS شروع کنید، که زبان‌های پایه‌ی وب هستند. اگر بیشتر به برنامه‌نویسی کلی کامپیوتر علاقه‌مند هستید، بر روی زبان‌هایی تمرکز کنید تعداد زیادی مستندات و آموزش‌‌های آنلاین برای یادگیری آن وجود دارد و نگران بهترین زبان برنامه‌نویسی نباشید. همانطور که در یادگیری پیشرفت می‌کنید، قدرت‌ها و ضعف‌های هر زبان برای شما آشکار می‌شود.

وقتی دوره آموزشی  و سایر پروژه‌های ابتدایی را به پایان رساندید و بر برنامه‌نویسی مسلط شدید، زمان آن است که در مصاحبه‌های کاری مربوط به توسعه دهنده‌های وب شرکت کنید. در مورد مرحله یافتن شغل هم تعدادی افسانه دیگر وجود دارد. 

افسانه #۶: فارق‌التحصیلی از این دوره‌‌ها پایان کار است

شما در یک دوره کدنویسی مشهور شرکت کرده‌اید، هر روز با نهایت انرژی و خوردن نوشابه انرژی زا در کلاس حاضر شده‌اید و در خاتمه با فراگیری مفاهیم شی گرایی، بانک اطلاعاتی و چندین و چند فریم ورک برنامه نویسی دوره آموزشی را به پایان رسانده اید.

اشتباهه. شرکت در دوره های متعدد نباید شما را فریفته کند. فارغ التحصیلی از این دوره ها مهر تاییدی بر آغاز راه طولانی شماست. 

افسانه #۷: یک شغل به عنوان توسعه دهنده به من پیشنهاد خواهد شد

درخواست بسیار زیادی برای توسعه‌دهنده‌های وب وجود دارد. اما موضوع به این معنی نیست که عقب بنشینید و منتظر آن باشید که سیل پیشنهادهای کاری به سوی شما سرازیر شود. زمانی که شما در انتظار فرصت‌های شغلی نشسته‌اید، سایر فارق التحصیلان به صورت فعال در حال تبلیغ مهارت‌هایشان و ربودن فرصت‌های شغلی که شما شایسته آن هستید، هستند – در حالی که شما حتی زحمت درخواست دادن برای آن‌ها را به خود نداده‌اید.

به جای منتظر نشستن برای فرصت شغلی باید در جستجوی شغل مورد نظرتان بسیار فعال باشید. باید برای کمپانی‌هایی که فکر می‌کنید توانایی کار کردن برای آن‌ها را دارید رزومه بفرستید. می‌توانید برای پیدا کردن این کمپانی‌ها سایت‌هایی که موقعیت‌هایی شغلی در آن‌ها قرار می‌گیرند را بررسی کنید.

در این بین فعالیت به صورت آزادکاری را اصلا فراموش نکنید. کارفرمایان بسیاری در اینترنت حضور دارند که پروژه های خود را از طریق بسترهایی مثل پارسکدرز معرفی می کنند و به دنبال توسعه دهنده از اقصی نقاط کشور یا حتی جهان می گردند تا کار را به صورت دورکاری برای آنها انجام دهند.

فراموش نکنید، قبل از اینکه دوره آموزشی را به پایان برسانید، یک پروفایل  GitHub بسازید و کار کردن با آن را یاد بگیرید و بر آن مسلط شوید. 

افسانه #۸: یادگیری به پایان رسید

بعد از به پایان رسیدن  دوره آموزش برنامه‌نویسی‌تان، شما مهارتهای بسیاری را فراگرفته‌اید. اگرچه این به این معنا نیست که شما همه چیز را یادگرفته‌اید. درست همانطور که بعد از به پایان رسیدن دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی نیمی از آنچه می‌دانستید را از یاد بردید، اگر روزانه از این مهارت استفاده نکنید زبان‌های برنامه نویسی را از یاد خواهید برد.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی، بر روی پروژه‌های شخصی کار کنید تا بر روی چیزهایی که یاد گرفتید مسلط شوید. بعلاوه این کار شما را مجبور به یادگیری زبان‌ها و نرم‌افزارهایی می‌کند که یادگیری و تسلط بر روی آن‌ها می‌تواند برای شما مفید باشد. 

افسانه #۹: دیگر به همکلاسی‌هایم نیازی ندارم

دانش آموزانی که همراه با شما به دوره‌های آموزش برنامه‌نویسی آمده‌اند بزرگترین منابع آموزشی حرفه‌ای هستند. حتی آن آدم ریشوی عجیب که به هر کیبورد دست میزد آن را پر از خورده‌های پفک می‌کرد روزی به یک توسعه دهنده ارشد تبدیل می‌شود. بنابرین ارتباطتان را با همکلاسی‌ها حفظ کنید.

خواه یک ایمیل ساده احوال پرسی چند ماه یکبار باشد یا قرار ملاقات ماهانه برای شام، شما نیاز دارید روابط را نگه دارید. بسیاری از فارق التحصیلان دوره‌های برنامه‌نویسی با همکاری هم پروژه‌های بزرگی که به تنهایی توان انجام آن را نداشته‌اند را به پایان رسانده‌اند یا استارتاپ‌‍های موفقی را  بنیان‌گذاری کرده‌اند. اگر این کار را زمانی که دانش آموز بودید انجام ندادید، هنوز برای انجام این کار دیر نیست. فقط آن‌ها را پیدا کنید، رابطه‌هایی قوی با آن‌ها بسازید و اجاره دهید که قدرت ارتباطات شما بقیه کارها را انجام دهد.

 

افسانه #۱۰: بدون آمادگی قبلی می‌توانید در مصاحبه‌های کاری موفق شوید

حتی با آموزش مناسب و مهارت‌های عالی، این به شما بستگی دارد که مهارت‌های مصاحبه را قوی نگه دارید. اگر به مصاحبه مثل یک ماهیچه فکر کنید – اگر از آن استفاده نکنید، ضعیف می‌شود. قبل از رفتن به مصاحبه پاسخ دادن به سوالات را تمرین کنید، حتی می‌توانید این کار را در مقابل آینه انجام دهید.

حتی مهم است که سوالات مشترکی که مصاحبه کننده می‌پرسد را تمرین کنید. بعضی از کمپانی‌ها سولات تکنیکی می‌پرسند در حالی که بقیه ممکن است یک چالش کدنویسی را به شما بدهند که یک شبه آن را حل کنید. منابع بسیار خوبی وجود دارد که به شما کمک می‌کند که آماده شوید، اما به طور مشخص بهترین آن ها کتاب Cracking The Coding Interview است.

آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین مورد این است که نباید جزئیات را فراموش نکنید. رزومه خود را با مهارت‌ها و دانشتان به روز نگه دارید و دوره‌هایی که شرکت کرده‌اید را در بخش تحصیلات اضافه کنید. قبل رفتن برای مصاحبه تحقیقات انجام دهید تا بدانید که آن کمپانی چه کارهایی انجام می‌دهد این کار به شما کمک می‌کند که بتوانید سوالات هوشمندانه بپرسید. لباس مناسب بپوشید و فراموش نکنید که بعد از پایان مصاحبه یک ایمیل تشکر بفرستید.

راه تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس آسان‌ترین راه نیست و ممکن است شغل برنامه‌نویسی برای همه مناسب نباشد. اگر چه، همانطور که برای قدم‌های بعدی برنامه‌ریزی می‌کنید، بدانید که بسیاری از آدم‌ها – که هیچ یک از آن‌ها به اندازه تو برای تبدیل شدن به برنامه‌نویس مصمم نبوده‌اند- موفقیت و و شادی را با کار کردن به عنوان برنامه‌نویس بدست آورده‌اند.
تا زمانی که این هدف را در ذهنتان نگه می‌دارید و به واقعیت‌های پشت این افسانه‌ها آگاه هستید، شما در جای خوبی برای دنبال کردن علایق و شغل آینده‌تان هستید.

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  مشکل با ویروس.کمک
ارسال کننده: gemlove - ۲۲-دى-۱۳۹۵ ۰۱:۲۰:۴۷ - پاسخ (4)

سلام.ویندوزم یه ویروس داشت به اسم setup.exe
امروز ویندز رو عوض کردم که از شرش راحت شم.ولی وقتی ویندوز جدید بالا اومد و خواستم انتی ویروس نصب کنم دیدم کل فایل نصب برنامه هام شده  ایکن اون ویروس قبلی و حجم همشون شده ۱.۷۵۶kb
اما حالبیش این حجم اصلیشون رو داخل پوشه ای که هستن گرفتن
یه دفعه کامل اسکن کردم ولی مشکل حل نشد .چیکار کنم دوستان؟لطفا کمک کنیدفایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  پیکربندی SPI نرم افزاری در کدویژن
ارسال کننده: pedram032 - ۱۴-دى-۱۳۹۵ ۱۳:۵۱:۰۱ - پاسخ (2)

سلام،
آیا امکان استفاده از پایه های دلخواه میکروکنترلر ATmega32 به عنوان SPI نرم افزای در کدویژن وجود دارد؟ به چه صورت؟
چند موضوع در این زمینه مطرح شده بود ولی جوابی نگرفته بودن،

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  مدار تقویت کننده با پروتئوس
ارسال کننده: ترانسپورتر - ۱۴-دى-۱۳۹۵ ۰۷:۰۹:۲۵ - پاسخ (3)

سلام..
ی مدار تقویت کننده با ترانزیستور BJT در پروتئوس میخوام..
دوستان اگر کسی داره بی زحمت بفرسته ؛ خیلی مهمه.تشکر

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  راهنمایی برای حل مشکل برنامه در بسکام
ارسال کننده: fedagh - ۱۱-دى-۱۳۹۵ ۱۵:۴۷:۲۷ - پاسخ (2)

سلام دوستان یه برنامه برای پروژه(درس) نوشتم که دماسنج و رطوبت سنجه چندتا مشکل داره و تا فردا هم باید تحویل بدم راهنمایی میخوام
1-متغیر temp رو می خوام فقط از -55 تا 150 بره و و اگه 150 بیشتر شد بشه -55 و بالعکس اما چون از نوع اینتجر هست تا همون اعداد میره یعنی بزرگتر از 150 و کوچکتر ااز -55 هم میره
2- و متغیر Hu هم از نوع بایت هست یعنی 0 تا 255 اما من می خوام بین 0 تا 99 بشماره و بالاتر از 99 بعدش بشه 0 و کوچکتر از 0 بشه 99 اما تا 255 میره.
3- زمانی که متغیر z بزرگتر از hu بشه یه خروجی فعال بشه، اما نمیشه، چرا؟!
دوستان لطفاً راهنمایی کنید در صورت امکان و فایل بسکامش رو هم میزارم
فایل بسکام

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  مشکل با ال سی دی گرافیکی 12864
ارسال کننده: ufo52 - ۱۱-دى-۱۳۹۵ ۰۶:۰۱:۱۲ - پاسخ (4)

با سلام خدمت دوستان
بنده از ال سی دی 12864وکتابخانه ks108در بسکام استفاده کردم ولی نمیدونم چرا بعد از چند دقیقه که مدار و میکرو راه اندازی میشه تصویر خراب میشه یعنی یک خط عمودی تصویر رو به دوقسمت تقسیم میکنه و نیمی از تصویر بالاتر ونیمی پایین تر قرار میگیره دیگه کلا فم کرده جای پایه های cs1وcs2را هم عوض کردم نشد که نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید[attachment=13861]

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  راهنمایی برای ساخت باسکول همراه برای کامیون ها
ارسال کننده: Abbaspour - ۰۸-دى-۱۳۹۵ ۱۵:۲۸:۳۴ - بدون پاسخ

سلام مدتی میشه که کار ما نظارت بر بارزدن به کامیون ها در مکان مختلف چند استان میشه و مهمتر از اینکه برای هر کامیون بتونیم از حداکثر ظرفیتش استفاده کنیم و این سخت هست چون باید ماشین روی باسکول بره و دیگه برگشتنش سخته مثلا وقتی ماشین ده تن است اگر کم بار بزنیم اینطوری خسارت به ما وارد میشه و اگر زیاد بار بزنیم راننده با رو در باسکول میریزه پایین مشکل میشه.


 از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن واسه ساختن باسکول همراه  کم خرج و کوچک که درماشینسواری هم جهت جابجایی ج بشه جهت وزن کشی تا 30 تن . خودم دستی در کار میکرو و رباتیک قبلا داشتم تا اونجایی که میدونم باید از لود سل استفاده کنم منتهی کدوم لود سل نمیونم هم اینکه قیمتشون گرون هست در ضمن نحوه ساختش چه جوری باشه مثلا لود سل داخل چهار پایه جدا ازهم باشه که کامیون با چهار چرخ بره روش یا طوری باشه که به اتاق ماشین وصل بشه یا اصلا اگر یک تکنولوژی یا دستگاهی جهت این  کار است معرفی کنید

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  دستوری برای پرش از تابع در کدویژن
ارسال کننده: pedram032 - ۰۷-دى-۱۳۹۵ ۱۵:۳۲:۲۰ - پاسخ (1)

سلام، برای پرش از یک تابع به تابع دیگر در کدویژن باید از چه دستوری استفاده کرد؟
چون دستور goto فقط برای پرش داخل تابع هستش و نمیتونه خارج از تابع کار کنه.
مثلا من میخوام وقتی تابع چک رو با check(); فراخوانی کردم و بعدش تابع چک اجرا شد اونوقت از تابع چک به برچسب استارت در یک تابع دیگه برش کنه.
اینکار رو توسط چه دستوری میتونم انجام بدم؟؟

به طور مثال:

کد:
#include <mega8.h>
#include <delay.h>
#include <alcd.h>

void check();

void main(void)
{
   lcd_gotoxy(0,0);
   lcd_puts("config");
   delay_ms(500);
   lcd_clear();    
start:  
   lcd_gotoxy(0,0);
   lcd_puts("Hii");
   delay_ms(500);    
   check();
}

void check()
{
   lcd_gotoxy(0,0);
   lcd_puts("bye");
   delay_ms(500);
   goto start;
}

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  یه کوچولو کمک فوری درباره دستور sprintf
ارسال کننده: pedram032 - ۰۶-دى-۱۳۹۵ ۱۴:۰۸:۲۹ - پاسخ (7)

سلام . من میخوام با کدویژن مقدار متغیر اعشاری رو در ال سی دی نشون بدم، عدد اعشاری مثلا 0.75

وقتی این مقدار رو با دستور زیر نمایش میدم، چند تا صفر بعد از ممیز هم نشون داده میشه، مثلا 0.750000

کد:
   sprintf(buffer,"%f",adad);
   lcd_puts(buffer);
رقم بعد از اعشار چند رقمی میشه و تغییر میکنه و ثابت نیست. چه تغییری باید در دستور sprintf بدم که صفرها رو نشون نده؟؟؟؟

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  درخواست مدار شارژر برای باتری لیتیومی 7.4 ولت
ارسال کننده: pedram032 - ۰۵-دى-۱۳۹۵ ۱۷:۲۳:۰۵ - پاسخ (1)

سلام، من دو تا باتری لیتیومی 3.7 ولتی رو سری کردم تا ولتاژش بشه 7.4 ولت. الان میخوام یک شارژر براش بسازم. کسی از دوستان نقشه ای داره آیا؟

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  ایراد در اجرای کدهای جی کوئری
ارسال کننده: webb.d3v3lop3r - ۰۵-دى-۱۳۹۵ ۱۱:۲۴:۱۶ - پاسخ (1)

باسلام خدمت دوستان

بنده تو آموزش هام در جی کوئری به مبحث chaining و json رسیدم که متاسفانه استاد تو فایل آموزشی همه مواردی که توضیح میده رو اجرا میکنه ولی متاسفانه برای من کار نمیکنن و تمام مرورگرها رو امتحان کردم و همینطور از فایل جی کوئری که آدرس دهی میشه هم مطمئن هستم ولی نمیدونم چطور کار نمیکنه و یجای کار مشکلی هست.ممنون میشم دوستان یه نگاهی به فایل کنید و ببینید مشکل از کجاست
(حتی مواردی هم که الان کامنت شدن . مشکل اجرا شدن دارن)فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Codes.rar (اندازه: 31.01 KB / تعداد دفعات دریافت: 5)
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  جستجو بین دو دو تاریخ و نمایش اطلاعات بین دو تاریخ
ارسال کننده: mahdi61 - ۰۴-دى-۱۳۹۵ ۱۲:۵۸:۱۶ - پاسخ (1)

سلام دوستان
با ویژیال دارم برنامه مینویسم که تو سرچش اطلاعاتی که بین دو تاریخ مشخص که اپراتور قراره به ماسک تکس بده جستجو کنه و نتیجه رو تو گرید ویو نمایش بده چطور باید کورری بنویسم ممکنه کمکم کنین؟
ممنونم دوستان

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  پرینت از دیتا گرید ویو
ارسال کننده: mahdi61 - ۰۴-دى-۱۳۹۵ ۱۲:۲۵:۲۵ - پاسخ (2)

سلام دوستان
برای پرینت گرفتن از دیتا گرید ویو در ویژیال به مشکل خوردم کسی میتونه کمکم کنه مجبورم با ویژیال پرینت بگیرم امکانش برا برنامه های دیگه نیست
عکس شماره1 سورسیه که نوشتم
عکس2 گرید ویو هست که باید کامل پرینت بشه[تصویر:  e1dg_1.png][تصویر:  lrkt_2.png][تصویر:  fyd_3.png]
عکس 3 بعد اجرای برنامه هست و بعد کلیک دکمه پرینت
ضمن اینکه اگه مثلا تعداد سطرها زیاد باشه باید چطور کد بنویسم
ممنون میشم دوستان کمکم کنین
یه چیز دیگه دوستان میخاستم گرید ویو سورتش کنم که همیشه جدید ترین دیتا رو در اخرین سطر نشون بده و اینه که احتیاج نباشه اسکرول بشه تا ببینیم سیو شده یا نه یعنی همزمان که سیو شد نمایش بده ولی در انتهای گرید من کورری نزولی سورت کردم مثل تو عکس نشون میده ولی من میخام همینطور گرید نمایش بده و لی شماره 100 در پایین گرید باشه یعنی هم ای دی 100 نمایش بده به عنوان جدید ترین دیتا سیو شده  و هم در انتهای جدول باشه یعنی شماره ای دی هم درست باشه
ممنونم دوستان[تصویر:  24kx_4.png]

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

Question اتصال lcd گرافیکی به پایه های دلخواه میکرو در بسکام
ارسال کننده: behzadsen - ۰۳-دى-۱۳۹۵ ۰۰:۰۵:۱۴ - پاسخ (4)

دوستان و اساتید محترم سلام.
یه سوال از خدمت تون داشم و اونم اینکه چطوری میشه تویه محیط بسکام هنگام کانفیگ کردن ال سی دی گرافیکی ، پایه های ControlPort رو به پایه های دلخواه میکرو با پورت های مختلف وصل کرد؟ مثلا اینطوری:

کد:
$regfile = "m64def.dat"
$crystal = 12000000
$hwstack = 128
$swstack = 128
$framesize = 128
$lib "glcdks108.lib"

Config Graphlcd = 128 * 64sed , Dataport = Porta , Controlport = Portc , Ce = 0 , Ce2 = Portg.1 , Cd = 3 , Rd = 4 , Reset = Portg.0 , Enable = 5

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست


صفحه‌ی تماس | IranVig | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS