مهمان گرامی، خوش‌آمدید!
شما قبل از این که بتوانید در این انجمن مطلبی ارسال کنید باید ثبت نام کنید.


  

گذرواژه‌
  

جستجوی انجمن‌ها

(جستجوی پیشرفته)

آمار انجمن
» اعضا: 151,345
» آخرین عضو: naser55
» موضوعات انجمن: 23,686
» ارسال‌های انجمن: 186,532

آمار کامل

 
  سفر به ماه
ارسال کننده: رسول - ۳۰-شهریور-۱۳۹۷ ۲۳:۵۱:۰۴ - بدون پاسخ

یوساکو مایزاوا، سرمایه‌دار و میلیاردر جوان ژاپنی و بنیانگذار وب‌سایت خرید آنلاین زوزوتاون (Zozotown) اولین گردشگر سفر به ماه خواهد بود.

این آهنگساز پیشین سبک پانک روز دوشنبه اعلام کرد که به کمک شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) این رویا را عملی خواهد کرد.
این میلیاردر ۴۲ ساله در حضور ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس‌ایکس/تسلا و خبرنگارانی که در مقر شرکت در کالیفرنیا جمع شده بودند گفت: «من تصمیم گرفتم که به ماه بروم. بسیار خوشحالم که اینجا هستم و بسیار هیجان‌زده، بسیار مفتخر و بسیار قدردان هستم که می‌توانم این خبر را با شما در میان بگذارم.»
میانگین فاصله زمین تا ماه حدود ۳۸۲۵۰۰ کیلومتر است و از زمان ماموریت آپولو در سال ۱۹۷۲ میلادی تا کنون هیچ‌کس به این کره سفر نکرده؛ قرار است این سفر در سال ۲۰۲۳ میلادی انجام شود.
یوساکو مایزاوا کیست؟
یوساکو مایزاوا فعالیتهای تجاریش را در سال ۲۰۰۴ میلادی با راه اندازی وب‌سایت فروش آنلاین آغاز کرد و پس از آن به یکی از ثروتمندان ژاپن تبدیل شد. بنا بر اعلام مجله تجاری آمریکایی فوربس، او در حال حاضر با ۳ میلیارد دلار دارایی، هجدهمین فرد ثروتمند ژاپن است.
فیروز نادری، مشاور ایرانی ناسا در حساب اینستاگرام خود علاوه بر انتشار این خبر افزود: «در کنار مایزاوا بین شش تا هشت صندلی دیگر نیز برای سفر به ماه در دسترس است. مایزاوا رزرو یک صندلی برای خود ایلون ماسک را هم پیشنهاد داده اما هنوز آقای ماسک دربارۀ رد یا قبول این پیشنهاد حرفی نزده است. تا کنون جزئیات بسیار کمی دربارۀ برنامۀ سفر و هدف آن که قرار است مایزاوا و احتمالا ۱۲ نفر دیگر انجام دهند منتشر شده است. ایلون ماسک هیچ تضمینی دربارۀ قطعیت انجام سفر نداده اما مایزاوا اعلام کرده است که تا کنون بخشی از هزینه سفر را پرداخته است.»فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
   
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  انواع چسب های صنعتی و غیر صنعتی
ارسال کننده: رسول - ۳۰-شهریور-۱۳۹۷ ۲۳:۳۰:۳۸ - پاسخ (1)

سلام

به نظرم چسب یکی از مهمترین مواد مصرفی در صنایع مختلف از جمله الکترونیک و رباتیک هستش

این تاپیک رو زدم تا در مورد انواع چسب های موجود در بازار که مصرف میکنیم ، مزایا و معایبشونو بگیم

دوستان هر چسبی که تاکنون مصرف کردن اعم از مایع و قطره ای و کاغذی و کلا هر نوعی ، مزایا و معایبشونو بگن

در صورت امکان عکس هم بذارین

با تشکر  گل

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  کد راه اندازی موتور براشلس
ارسال کننده: Ambassador - ۲۹-شهریور-۱۳۹۷ ۱۷:۳۷:۴۴ - پاسخ (2)

سلام

این یه مدل کد راه اندازی موتور براشلسه. مشخصه که دو تا سوییچ داره.

کد:
$regfile = "M8def.dat"
$crystal = 4000000
Dim Time1 As Byte , J As Byte , P1 As Word
 Config Timer1 = Pwm , Pwm = 10 , Compare A Pwm = Clear Down , Prescale = 8
Config Portb.1 = Output
Config Portb.2 = Input
Config Portb.3 = Input
Config Portb.0 = Output
Config Portb.4 = Output
P1 = 60
J = 0
Time1 = 100
Main:


Portb.4 = 1
Waitms 100
Portb.4 = 0
Waitms 100


If Pinb.2 = 1 And J = 0 Then
Pwm1a = P1
Waitms Time1
Pwm1a = 61
Waitms Time1
Pwm1a = 62
Waitms Time1
Pwm1a = 63
Waitms Time1
Pwm1a = 64
Waitms Time1
Pwm1a = 65
Waitms Time1
Pwm1a = 66
Waitms Time1
P1 = 67
J = 1
Portb.0 = 1

End If

If Pinb.3 = 1 Then
P1 = 60
Pwm1a = P1
J = 0
End If
If Pinb.2 = 1 And J = 1 Then
If P1 => 110 Then
 P1 = 60
End If
Pwm1a = P1
Waitms 50
P1 = P1 + 1
Portb.0 = 0
End If

Goto Main
End

b2  برای استارت و بالا بردن سرعت
b3 ترمز
هیچ کریستال خارجی لازم نیست

بیسیک و هنوز میشه بهترش کردفایل‌(های) پیوست شده
.rar   moto tet.rar (اندازه: 421 bytes / تعداد دفعات دریافت: 1)
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

Question مشکل در نوشتن فایل در MMC
ارسال کننده: HamidSay - ۲۷-شهریور-۱۳۹۷ ۰۰:۴۵:۴۲ - پاسخ (9)

سلام دوستان غمگین - بهینه شده برای ورژن جدید

من ی پروژه ای دارم برای دانشگاه، دستگاه کنترل ورود و خروج با اثر انگشت،

ی سری ماژول گرفتم از همشون جوابم گرفتم تقریبا جز Sim800l ولی مشکل من از اونجایی شروع شد ک شروع کردم ب هم چسبوندن و یکپارچه کردن برنامه نویسیا...
همه ی داستان داشت ب خوبی پیش میرفت ک رسیدم ب راحت ترین بخش داستان، گرفتن لاگ تو microSD یک گیگ ک قبلن راحت میتونستم توش بنویسم هر چی ک میخواستم ولی الان هر کاری میکنم نمیشه...

نمیدونم داستان چیه ولی ی وقتایی ک اصلن فولدر نمیسازه، ی وقتایی هم ک فرمتشو بهم میریخت(با برنامه نویسی بهتر دیگه این مشکل حل شد)، ی وقتایی هم ک فایلو اصلن نمی ساخت...
الانم همه ی این کارا رو میکنه ااا ولی تو فایل نمیتونه چیزی بنویسه، بعضی وقتا از رو دستور پرینت میگذره بعضی ولی اکثر اوقات روش گیر میکنه

هر کاری ک از دستم بر میومد کردم... نشد ک نشد، ی بارم درست شد ولی برنامه ی بعدی ک نوشتم باز نشد ک نشد...

تو رو خدا کمک کنین، دیوانه شدم، هر چی مطلب بود تو هلپ بسکام و تو وب گشتم و خوندم، نشد ک نشد...
گفتم شاید 64 خراب باشه، انداختمش رو 32 بازم همون شد...

 lcd فقط تا 4 میره بعد وای میایسته.

لطفا کمک کنید اگر میدونید، اینقدر ک این اذیتم کرد، زندگی اذیتم نکرد، 3 تا میکرو در این راه سوزوندم، میکرو هم گرون شدهههه، سمتش نمیشه رفت مام ک دانشجو، دستمونم تو جیب خودمون، بیچاره شدم غمگین - بهینه شده برای ورژن جدید


کد:
Fname = Str(sh_year) + Str(sh_month) + Str(sh_day) + ".txt"
  Newcl = "New Client=" + Str(tempy1) + " :" + Str(sh_year) + "/" + Str(sh_month) + "/" + Str(sh_day) + " | " + Str(hra) + Str(hrb) + ":" + Str(mina) + Str(minb)
  Cls
  Lcd Newcl
  Waitms 2000
  Cls
  Lcd "1"
  Mkdir "server"
  Lcd "2"
  Chdir "server"
  Lcd "3"
  Ff = Freefile()
  Open "Ham.txt" For Output As #ff
  Lcd "4"
  Print #ff , Newcl
  Lcd "5"
  Flush #ff
  Close #ff
  Lcd "6"


فایلای include شده ی مورد نیازم پیوست کردم


.rar   mmc and avrdos.rar (اندازه: 4.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 0)

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  آشنایی با ماژول های مورد استفاده در تابلو روان
ارسال کننده: panel123 - ۲۶-شهریور-۱۳۹۷ ۲۲:۰۰:۴۳ - پاسخ (1)

[تصویر:  majolravan2.jpg]

انواع روشهای تبلیغاتی :
امروزه به دلیل ازدیاد رقابت ما بین کسب و کارهای مختلف افراد حقیقی یا حقوقی برای شناساندن کسب و کار خود به افراد مصرف کننده دست به شیوه های تبلیغات مختلفی می زنند . انتخاب روش تبلیغاتی بستگی به نوع بازار کار مربوط و اشخاص مصرف کننده دارد . برای انجام تبلیغات موثرابتدا باید نیاز بازار و مصرف کننده شناسایی شود و عملکرد رقبا و نحوه تبلیغات آنها بررسی گردد  سپس با توجه به عملکرد مصرف کننده  تصمیم گرفت که از کدام شیوه تبلیغات بهره جست . مثلا اگر کسب و کار شما به طورآنلاین است و مشتریانتان از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار می کنند بهتر است از روشهایی مثل تابلو بنری و یا ساخت تابلو لوگو در سایت های مربوط به کسب وکار و یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی بهره ببرید اما اگر تبلیغات سنتی پاسخگوی نیاز بازار کار شماست بهتر است از انواع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه هایی همچون ساخت تابلو فلکسی ، لایت باکس تبلیغاتی ، ساخت تابلو برجسته ، تابلو پلکسی گلاس ، چلنیوم لترمکس ، تابلو برجسته با پوستر ،  تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو کامپوزیت ، تابلو نئون پلاستیک و یا تابلو ال ای دی و سایرروشها استفاده نمایید .
در این مقاله قصد داریم در مورد ماژول های بکار رفته در تابلو روان و ساختار ماژول ها  به  بحث و گفتگو بپردازیم :
انواع ماژول تابلو ال ای دی  :
ماژول های تابلو روان یا تلویزیون شهری بلوک های آماده برای ساخت نمایشگرهای ال ای دی می باشند . طراحی ماژول ها مثل چیدمان مکعب های موجود در بازیهای رایانه ای کنار یکدیگر می باشد این ماژول ها در تابلو ال ای دی یا تلویزیون شهری  کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند تصاویر ، ویدیوها و نوشته های متحرک زیبا را به معرض نمایش درآورند  .
هسته مرکزی تابلوهای روان حاوی یک برد یا مدارچاپی است که یک طرف برد را قطعات الکترونیکی و مدارهای ارتباطی تشکیل می دهند و طرف دیگر را ال ای دی های نشانگر ماژول ، که این ال ای دی ها وظیفه نمایش اطلاعات مدنظر مشتری را در ساخت تابلو تبلیغاتی بر عهده دارند کل این تشکیلات بر روی یک قاب پلاستیکی که حکم بدنه را دارد تعبیه می گرددد .
قطعات تشکیل دهند ماژول های موجود در تابلو روان led :
1) رنگ ماژول:
رنگ مهمترین مشخصه در تابلو روان است و برای انتخاب رنگ مناسب باید کمی در زمینه روانشناسی رنگ در تبلیغات آگاهی داشته باشید زیرا پس از نصب تابلو تبلیغاتی به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی و یا هر کاربری دیگر، رنگ تابلوی تبلیغاتی که جلوه خاصی را به نمایش می گذارد در میزان اثر بخشی بصری رهگذران بسیار تاثیرگذار خواهد بود .
 به طور کلی ماژول های ال ای دی با در نظر گرفتن ساختار پیکسلی که دارند به سه دسته تقسیم بندی می شوند :
ا)  تک رنگ
2) سه رنگ
3) فول کالر
2) دات پیچ :
دات پیچ چیست و چه نقشی را در تابلو روان بازی می کند ؟
امروزه رقابت ما بین تمام کسب وکارها نسبت به گذشته ها بیشتر شده و در صنعت تابلوسازی نیز رقابت بیش از پیش شده است و شرکت و موسسات طراحی و اجرای تابلو تبلیغاتی گسترش پیدا کرده است که برای ساخت تابلو تبلیغاتی مناسب می بایست دقت کافی به عمل آید تا نتیجه مدنظر حاصل شود . یک نوع از این روشهای ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده از تابلو روان یا ال ای دی است که منبع اصلی این نوع تابلو ماژول می باشد . ماژول ها از پیکسل ها تشکیل شده اند فاصله مرکز تا مرکز پیکسل های ماژول دات پیچ نامیده می شود . هر پیکسل تشکیل دهنده در ماژول های تک رنگ حاوی یک ال ای دی ،  در ماژول های دوال حاوی دو led و در ماژول های فول کالر حاوی سه یا چهار LED می باشد . اگر می خواهید پس از ساخت تابلو تبلیغاتی ، کیفیت بهتر داشته باشید بهتر است ازدات پیچ ماژول های ال ای دی کوچک استفاده نمایید زیرا هر اندازه در ماژول ها ، پیکسلهای بکار رفته به هم نزدیکتر باشد و در واحد سطح تعداد پیکسل های بیشتری جای داده شوند کیفیت بالاتر خواهد بود .
3) نوع راه اندازی تابلو روان :
برای اینکه تابلو روان را به عنوان تابلو سر در مغازه خود راه اندازی کنید لازم است با روشهای راه اندازی این نوع تابلو تبلیغاتی آشنا شوید . برای راه اندازی تابلو برجسته روان دو مفهوم Driving  و Data Apply  مطرح می گردد . دادن فرمان روشن و خاموش به ال ای دی Data Apply نامیده می شود و اعمال جریان تغذیه در این نوع تابلوهای تبلیغاتی Driving است . که فرمان Driving ارتباط مستقیم با فرمان روشن و خاموش ال ای دی دارد یعنی اگر فرمان روشن صادر شود بعد از Driving ال ای دی روشن و اگر فرمان خاموش صادر شود بعد از Driving ال ای روشن نخواهد شد .
در تقسیم بندی کلی می توان نوع Driving ماژول ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود :
دسته اول : استاتیک :  در این روش برای هر کدام از ال ای دی ها به طور مستقل دستور صادر می شود و پس از آنکه فرمان برای تمام ال ای دی ها صادر شد به طور همزمان همه آنها Driving می شوند .
دسته دوم : رفرش :
در این روش دستورات به صورت سطری مبذول می گردد ابتدا به یک سطر فرمان صادر گردیده و سپس تمام ال ای دی های آن سطر Driving می شود وسپس  به نوبت تمام سطرها Driving می شوند .
تفاوت ماژول های استاتیک و رفرش :
در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش ماژولهای استاتیک IC  های بیشتری استفاده می شود به همین علت بهترین ماژول تابلو روان  این ماژول ها هستند که  نسبت به ماژول رفرش قیمت بالاتری دارند . رفرش ماژول تابلو روان ارزان نسبت به استاتیک می باشد .
از دات پیچ های پایین نمی توان برای ماژول های استاتیک استفاده نمود زیرا موجب کاهش رزولوشن تصویر نمایشی  می شود .
برق مصرفی توسط ماژول های استاتیک نسبت به رفرش زیادتر است .
در ماژول های استاتیک طول عمر ال ای دی ها کمتر است و با ریزش بیشتری مواجه می شوند زیرا فشار بار زیادی را متحمل می شوند .
درخشندگی ماژول های رفرش نسبت به استاتیک کمتر است .
4) درخشندگی :
درخشندگی یا Luminance   نشان دهنده  میزان شدت نور یک ماژول می باشد که شدت نور را در واحد سطح تعیین می کند .
5) ساختار پیکسلی :
در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش تابلو روان هر پیکسل بیانگر این است که چه تعدادLED  و با چه رنگ هایی تشکیل شده است .اگر از ماژول تک رنگ هنگام ساخت و نصب تابلو تبلیغاتی به روش تابلو برجسته روان استفاده کرده اید هر پیکسل حاوی یک ال ای دی می باشد و رنگ بکار رفته در این ال ای دی به نوع ماژول بکار رفته بستگی دارد که می تواند در چهار رنگ قرمز ، سبز، سفید ، آبی و یا زرد باشد . ماژول های سه رنگ متشکل از دو یا سه LED و ماژول های فول کار متشکل از سه و یا چهار LED می باشند .
6) چیپ ست :
چیپ ست عنصر کوچکی است که سبب تولید نور می شود و در داخل فضای مقعری شکل به نام Reflective cavity   قرار می گیرد که شکل این فضا سبب ایجاد جهت و زاویه و تقویت نور می گردد این عنصر از اندازه ای کوچکتر نسبت به ال ای دی برخوردار است .  به طور کلی LED از دو پایه کاتد (منفی) و آند(مثبت) تشکیل شده است محل قرارگیری چیپ معمولا بر روی پایه کاتد است که توسط یک رشته فلزی از یک سو هم به پایه آند متصل می شود .
درواقع کیفیت چیپ بسیار حائزاهمیت است چون متساعد کننده نور محسوب می شود این قطعه کوچک در اندازه های 6 تا 10 میل موجود است که هر چقدر اندازه آن بیشتر شود نور تولید شده توسط آن نیز بیشتر خواهد شد و قیمت تابلو روان led بالاتر خواهد بود .
 کل ساختار موجود در تابلو ال ای دی توسط ماده ای خاص از جنس آپوکسی که مسولیت جهت دهی نور را عهده دار است محافظت می شود .
7) هاب ارتباطی :
در تابلوسازی به شیوه ال ای دی نوع مسیر ارتباطی ما بین کارت برد کنترل و ماژول هاب نامیده میشود اگر برد کنترل از نوع بدون طیف باشد هاب بر روی خود برد است اما اگرکنترلر از نوع طیف دار باشد هاب بصورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین بورد کنترل و ماژول را برقرار می کند .
8) جنس ماژول :
جنس ماژول های بکار رفته در تابلوی تبلیغاتی ال ای دی به سه دسته قابل تقسیم بندی است که قیمت ماژول تابلو روان با توجه به جنس آنها متفاوت می باشد .
Indoor
Semioutdoor
Outdoo
جنس ماژول Outdoo بسیار عالی و باکیفیت است و کاملا ضد آب و قابل شستشو می باشد و امکان نفوذ آب به داخل آن غیرممکن است برای همین قابل نصب در هر مکانی است اما  جنس ماژول های Indoor و Semioutdoor ضد آب نیستند و برای محیط ها بسته بهتر و مقرون به صرفه تر هستند .

منبع : گروه تولیدی ایمن نورتاب

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  ویترین قطعات الکترونیک
ارسال کننده: رسول - ۲۴-شهریور-۱۳۹۷ ۰۱:۵۰:۰۰ - بدون پاسخ

سلام

اینجا هر نوع عکس از ویترین فروشگاه های قطعات الکترونیک داشتین بذارین تا عاشقان الکترونیک ازش لذت ببرن

حتی از ویترین قطعات خودتون هم میتونین عکس بذارین

برای شروع چند تا عکس از ویترین سون سگمنت مربوط به یک فروشگاه خارجی میذارم ..فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
           
چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  معرفی مخازن گیت‌هابی
ارسال کننده: babyy - ۲۰-شهریور-۱۳۹۷ ۲۰:۳۰:۰۸ - پاسخ (5)

سلام

برنامه‌ها و مخازن جالبی که در گیت‌هاب مرتبط با هر نوع نرم افزار و مبحثی و .. هست؛ اینجا قرار میدم همراه با یک توضیح کوتاهی از اونخنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید مثلا میخوام نشون بدم بعد از عوض شدن مدیریت خیلی فعالم من خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید  خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید


لیست لینک ها

لینوکس:
چک کردن آسیب پذیریهای لینوکس

الکترونیک:لایک . دنبال کردن و کامنت اینستاگرام به شکل اتوماتیک
esp_wifi_repeater  -- رپیتر - تکرار کننده ی wifi  - وایرلس - (ESP 8266 )

متفرقه:
برگه تقلب زبان و تکنولوژيهای کامپیوتریشبکه های مجازی:
لایک - کامنت - fallow اتوماتیک اینستاگرام
لایک . دنبال کردن و کامنت اینستاگرام به شکل اتوماتیک

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  اگر بارگران بودیم و رفتیم
ارسال کننده: ha_60 - ۱۵-شهریور-۱۳۹۷ ۱۴:۵۹:۴۱ - پاسخ (9)

سلام
احتمالا همون طور که متوجه شدین من چند سالی که خیلی کم می یام داخل سایت و واقعا گرفتار شدم و نمی رسم به سایت و بیشتر زحمت ها گردن مدیر ها بود که خوب بعضی از اونها هم گرفتاری های خودشون رو دارن و نمی رسیدن که توی سایت باشن
و به همین خاطر هم سایت کیفیتش کمتر شده و بقیه هم کمتر به سایت سر می زدن و ...
نیاز به چند تا نیروی جوون هست تا دوباره بتونن سایت و فعالیت ها شو برگردونن سر جاش و البته من که دیگه دارم پیر می شم :d

چند روز پیش r0b0 و hadikh73 گفتن که یه سری ایده دارن و می خوان فعالیت های جدیدی شروع کنن و ... که با توافقی که باهم کردیم قرار شد مدیریت رو بدم بهشون
امید وارم که بچه های جدید بتونن قعالیتشون رو بیشتر کنن و اینجا هم یه سر و سامانی بگیره و بتونه مفید تر باشه و دیگه تصمیمات جدید هم به عهده من نیست و بازنشسته می شم Biggrin

فقط قبل از انتقال قرار شد تمامی پست های بخش خصوصی و پیغام های خصوصی پاک بشه تا خدای نکرده مطلبی نباشه که ناخواسته به دست بقیه بیفته

من هم برای بقیه آرزوی موفقیت می کنم
خداحافظ

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  انتقال سایت
ارسال کننده: babyy - ۱۴-شهریور-۱۳۹۷ ۲۳:۴۷:۲۰ - پاسخ (8)

سلام
یکی از بچه های سایت (hadikh73) ایرانویج رو از اقا هادی خریداری کردند، و قرار سایت به ایشون منتقل بشه تا چند روز دیگه ...

در نتیجه این عمل مدیریت سایت عوض میشه که منم بنا به احترام به این دلیل بازنشته شدم خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید انشالاه در عرصه های دیگه در خدمتم باشید  خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید خنده بلد − بهینه شده برای ورژن جدید

طی صحبتها با هادی‌خ قرار شده انگار فروم به همین شکل بمونه و یک سری سوپرازهای دیگه قرار در راه باشه، که منجر به جون گرفتن و .. فروم و سایت باشه،  خبرهای خوشی در راه هست ..

به هادی‌خ۷۳ تبریک میگم و امیدوارم در تمامی زمینه ها موفق باشه،


اطلاعات تکمیلی رو خود هادی‌خ باید رحمت بکشن و صحبت کنند

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  عدم شناسایی میکرو توسط پروگرامر
ارسال کننده: منیره مرادی - ۲۹-مرداد-۱۳۹۷ ۱۶:۲۶:۴۱ - پاسخ (1)

سلام.من میخوام با پروگرامر جمشاد به روش isp ای سی مگا8 رو پروگرام کنم.باروش usbپروگرامر رو تست کردم سالمه ای سی هم نو هست  اتصالات وتغذیه ای سی و کابل هم صحیح وسالمن ولی ای سی رو شناسایی نمیکه.وقتی می زنم detect این ارور رو میده cannot open programming platform

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  کار در مد Soft Access Point ESP8266 ماژول WiFi وای فای
ارسال کننده: nanosi - ۲۱-مرداد-۱۳۹۷ ۰۰:۲۳:۱۴ - پاسخ (10)

با سلام و خسته نباشید خدمت محققین زحمت کش و عزیز فعال در این سایت.

ما با ماژول ESP8266 - ESP - 12 F , و دستورات AT Command با کمک میکروکنترلر Atmega32a AVR و کدویژن CodvisionAVR یک Soft Acces point ساختیم. یعنی یک هات اسپات HotSpot که به روتور و اینترنت هم متصل نیست. (تعریف سافت اکسز پوینت هستش.) بعد با وای فای ٌ لب تاب با دادن یوزر و پسورد به این ماژول وصل شدیم. بعد با لب ویو LABVIEW هم با دادن آی پی لوکال و پورت لوکال با این ماژول ارتباط برقرار کردیم و اطلاعات دوطرفه میره و میاد و حتی بصورت مداوم یک طرفه از سرور به کلاینت یا برعکس هست و مشکلی نداره. برای وصل شدن به این ماژول از طریق لب تاب هیچ پارامتر اضافه دیگری جز موارد نوشته شده ندادیم. (یوزرنیم و پسورد و نیز آی پی و پورت تنها پارامترهای داده شده برای اتصال لب تاب به ماژول و انتقال اطلاعات بین آنها بوده است). همه چیز خوب کار میکنه و پایدار هست.

مشکل در سرعت ارتباطه که خیلی کمه و نهایت صد نمونه بر ثانیه تونستم دریافت کنم. باود ریت سریال بین میکرو و ماژول هم بالا بردم ولی فرق چندانی نداره چون دستورات AT اینطوریه که تاخیر نیاز داره.

خب تنها راه چاره من استفاده از قدرت میکروداخلی خود ماژول و استفاده از برنامه آردینو هست. با آردینو به این دلیل خیلی کار کردم. اما متاسفانه کد مناسب پیدا نکردم. دو سه روزه همه وقتم را گذاشتم. مثال در مورد سافت اکسز پوینت خیلی کمه و یا من بلد نیستم پیدا کنم.
البته من بیشتر در سایتهای خارجی جستجو کردم و این سایت اولین نتیجه های فارسی بود که اومدم. 

مشکل دقیق بنده اینه که در راهنمای کتابخانه وای فای در سایت اصلی آردینو طریقه ست آپ کردن ماژول بصورت سافت اکسز پوینت وجود داره. اما مثالش ناقصه و دستور ارسال و دریافت نگفته. 

مشکلی در پروگرام کردن ماژول ندارم. مشکلی در کار با آردینو هم ندارم. مشکل بنده در برنام نویسیه و استفاده از دستورات مناسبه.

من میخوام همون کاری که با دستورات AT انجام دادم را با آردینو انجام بدم و همون پروژه را با آردینو انجام بدم به امید رسیدن به سرعت های بالا که میدونم به بیش از 2MB با این ماژول میشه ارتباط داشت. دیدم شما پایه اید و از شما دوستان عزیز و دیگران درخواست کمک دارم. میدونید که چقدر این موضوع مهمه و ساختن یک سافت اکسز پوینت سریع چه وسعت زیادی در هزاران پروژه مختلف میتونه داشته باشه. از اینترنت اشیا گرفته تا ارسال و دریافت دیتا از هر وسیله به وسیله دیگر و حتی انتقال تصویر وصوت و فیلم از ابزار خودمون روی لب تاب یا روی تلویزیون و ... بصورت Real Time با کیفیت بالا.
الان تا اونجا پیش رفتم که با آردینو ماژول را در مد سافت اکسز پوینت بالا میارم و سپس با لب تاب بهش وصل میشم و از طریق لب ویو با دادن دو پارامتر پورت لوکال و آی پی لوکال به ماژول هم متصل میشم اما ارسال و دریافت دیتا را هنوز نتونستم انجام بدم. خیلی وقت گذاشتم به نظرم تنهایی کار کردن ذهنم را خسته کرده و نیاز به کمی کمک و راهنمایی دارم. اگه کد من را هم خواستید بگید تا بزارم. کوتاهه.


با تشکر فراوان.

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  کمک در رابطه با بسکام
ارسال کننده: questnet - ۱۵-مرداد-۱۳۹۷ ۱۸:۳۸:۱۴ - بدون پاسخ

سلام دوستان
کسی میتونه یک برنامه با بسکام بنویسه که 
یک عدد تا 5 رقم از صفحه کلید بگیره و روی سون سگمنت نمایش بده
ممنون اگه کسی راهنمایی کنه

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  یک کمک ساده و فوری
ارسال کننده: questnet - ۱۲-مرداد-۱۳۹۷ ۰۲:۱۰:۰۰ - پاسخ (5)

با سلام خدمت مهندسین محترم
بنده خیلی مسلط نیستم ولی

یک atmega 32 دارم
یک کی برد 4*4 دارم
یک lcd 2*16
5 عدد سون سگمنت آند مشترک

یک برنامه می خوام در بسکام که یک عدد رو با کی برد وارد کنم روی lcd نمایش بده بعد ار تایید عدد با دکمه مثلا enter صفحه کلید عدد تایپ شده و روی lcd روی سون سگمنت نمایش داده بشه
یا اگر سخته همزمان با تایپ روی lcd  و سون سگمنت ها نمایش داده بشه
ممنون اگه راهنمای کنید

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  آموزش مدیریت های محتوا تحت وب
ارسال کننده: soyaran - ۱۹-تير-۱۳۹۷ ۱۸:۱۷:۱۶ - بدون پاسخ

از امروز به بعد قصد داریم اموزش های درمورد سیستم های مدیریت محتوا تحت وب برای هم وطنانمان در این صفحه درج کنیم

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  سوال درباره wemos lolin32 (esp32 wroom)
ارسال کننده: Index1 - ۱۵-تير-۱۳۹۷ ۰۹:۲۳:۴۳ - پاسخ (3)

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان گرامی،آقا من یه برد بقول امروزیا اینترنت اشیا به نام Wemos Lolin32 گرفتم هسته مرکزیش esp wroom32 است،در این برد یه سوکت مربوط به باتری lipo تعبیه شده و کاربر رو از گذاشتن مدار اضافی برای شارژ باتری بی-نیاز کرده،ولی مشکل اینجاس که باتری در زمانی که به برد متصله برد روشن نمیشه(البته اتصال از طریق سوکت lipo) ،خواستم ببینم دوستان و متخصص های گرامی میتونن راهنمایی کنن؟ تو دیتا شیت یه پین مربوط به vin وجود داره ولی روی پین-اوت برد نیست،

چطور میشه این برد رو از طریق همان سوکت باتری lipo روشن کرد؟

لینک دیتاشیت برد(شماتیک رسمی برد):::
https://www.google.com/url?sa=t&source=w...RoOqo7iFwu

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  سوال درمورد گوگل درایو
ارسال کننده: sungirl - ۱۳-تير-۱۳۹۷ ۱۲:۵۱:۱۶ - پاسخ (1)

سلام
من میخوام در سورس به یک ستون دستور بدم که وقتی هر سطری که تقاطع با اون ستون هست پر شد اون ستون ساعت اون لحظه وارد شه
لطفا هرکی میدونه کمک کنه

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  تغيير همزمان در چند ابزار
ارسال کننده: student-p - ۲۸-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۱۳:۳۸ - پاسخ (3)

با سلام خدمت دوستان عزيز

ميخواستم ببينم ايا امكان تغيير همزمان چند خاصيت از چند ابزار وجود دارد يا خير بعنوان مثال بشه رنگ بكگراند چند shape رو بجاي اينكه بصورت تكي تغيير بديم بشه يكباره تغيير داد؛مثلا بگيم s1 تا s7 رو ....


کد php:
Private Sub Command1_Click()
S1.BackColor RGB(25500)
S2.BackColor RGB(25500)
S3.BackColor RGB(25500)
S4.BackColor RGB(25500)
S5.BackColor RGB(25500)
S6.BackColor RGB(25500)
S7.BackColor RGB(25500)

End Sub 

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

Question سوال درباره ی باتری کتابی
ارسال کننده: Index1 - ۲۴-خرداد-۱۳۹۷ ۰۳:۴۹:۵۶ - پاسخ (1)

سلام خدمت دوستان گرامی،آقا من یک عدد باطری کتابی200mAh 9v camelion شارژی گرفتم،چندتا سوال داشتم از دوستانی که با این نوع باتری آشنايي دارن:

۱.ولتاژ خروجی موقعی که باطری خالی میشه؟
۲.ولتاژ لازم جهت شارژ این باطری(لطفا جریان مورد نیاز رو هم بنویسین{چند آمپر})
۳.هر نکته ی خاصی که مربوط به شارژ باتری میدونین بگین(براساس تجربه شخصی)

متشکرم از دوستای گل،اگر کمکی درباره برنامه نویسی آردوینو،vb.net(در هر زمینه ای مربوط به ویندوز) کمک خواستین در خدمتم.

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  تقویت کننده های تفاضلی
ارسال کننده: sepidar123 - ۲۳-خرداد-۱۳۹۷ ۱۶:۴۹:۵۱ - پاسخ (2)

سلام
تقویت کننده های تفاضلی ایا دیسکریت هستند یا مدار مجتمع 
منظورم اینه ترانزیستورشون که یکیه به صورت جفتی و یکسان در یک شرکت درست میشه یا میتونه از شرکت های مختلف باشه؟ چون نباید کوچکترین اختلاف داشته باشند. 017

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست

  نوشتن درایور برای FileSystem Monitor برای همه نسخه های ویندوز
ارسال کننده: nImaarek - ۲۳-خرداد-۱۳۹۷ ۰۲:۲۰:۵۵ - پاسخ (1)

سلام،
من لازم دارم یه درایور بنویسم که فعالیت های FileSystem و هوک کنه یعنی اگه فایل ساخته شد یا پاک شد و اینا من با استفاده از این داریور مطلع بشم.
مشکل اینجاست که این درایور باید توی همه نسخه های ویندوز کار بکنه ! اصلا همچنین چیزی امکان پذیره؟
معماری سیستم عامل هم در نوشتن درایور موثر هست؟ یعنی باید دو درایور جداگانه نوشته بشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

چاپ این مطلب ارسال این مطلب به یک دوست


صفحه‌ی تماس | IranVig | بازگشت به بالا | | بایگانی | پیوند سایتی RSS